Pokusa zakupu stosunkowo młodego, a do tego taniego auta klasy średniej jest duża. Kwota 15 tys. zł daje możliwość wyboru nawet 9-letniego samochodu klasy średniej – zarówno z benzyniakiem, jak i dieslem. Owszem, nie będą to np. Hondy Accord, Toyoty Avensis, VW Passaty czy też auta marek premium, ale jak się okazuje, w naszym „Top 5” i tak znalazły się całkiem atrakcyjne samochody.

Duży wybór silników

Oprócz dobrej relacji ceny do wieku prezentowana przez nas piątka ma zwykle całkiem przyzwoite wyposażenie, a z 15 tys. zł w kieszeni można powybredzać także w kwestii silnika. W przypadku prezentowanych przez nas modeli jest to bowiem kluczowe – dlatego przy każdym z wybranych aut podajemy konkretne wersje napędu. Nie spodziewajcie się jednak, że będą to bezawaryjne samochody, bo każdy z tu opisanych miewa sporo problemów.

W „Top 5” prezentujemy głównie modele francuskie oraz jeden włoski, co nie dziwi, gdyż są one zwykle najniżej wyceniane na rynku. Co ciekawe, znalazł się tu także japoński pojazd, produkowany w Wielkiej Brytanii, czyli Nissan Primera P12, który cierpi m.in. przez złą opinię o popularnej wersji wysokoprężnej 1.9, w tym wypadku dostarczonej przez Renault.

Naszym zdaniem: to nie przypadek

W wielu sytuacjach niska cena zakupu jest uzasadniona, jednak na rynku można znaleźć ciekawe wersje mniej popularnych aut, w przypadku których da się znacząco ograniczyć koszty utrzymania. Niestety, nie ma się co łudzić, że te modele nie będą się psuły!