"Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego podróżował osobowym audi od strony mostu w Annopolu w stronę Kraśnika wraz z 18-letnią mieszkanką gminy Annopol. W pewnym momencie na łuku drogi 19-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, uderzył w krawężnik i latarnię, wskutek czego oboje wypadli z pojazdu na zewnątrz" - powiedział młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku,

Czytaj: Jak zachowuje się samochód przy 200 km/h?

Na miejscu wraz z policjantami pracowali strażacy, którzy prowadzili akcję ratunkową. Nieprzytomny kierowca został przetransportowany karetką do szpitala, tam też z obrażeniami ciała trafiła pasażerka. Jak informują funkcjonariusze, ze względu na stan kierowcy nie było możliwości przebadania go na zawartość alkoholu lub środków odurzających, w związku z czym pobrano od niego krew do dalszych badań.

Kamery monitoringu zarejestrowały całą, niebezpieczną sytuację. Policyjni śledczy prowadzili oględziny miejsca zdarzenia wraz z technikiem kryminalistyki, ruch na drodze krajowej numer 74 odbywał się wahadłowo.

Zerknij: Ferrari rozbiło się w deszczu na A1 pod Włocławkiem

Funkcjonariusze z annopolskiego komisariatu w prowadzonym postępowaniu wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Jednak najprawdopodobniej winna była nadmierna prędkość.