Kurs prowadzony będzie tylko w jednej lokalizacji — w BMW Group Performance Center West znajdującym się w Thermal w Kalifornii. Akcja ma związek z wprowadzeniem do amerykańskiej oferty Mini modeli z ręczną skrzynią biegów, co ma nastąpić w listopadzie, a jak powszechnie wiadomo, prowadzenie samochodów z "manualem" nie jest najmocniejszą stroną amerykańskich kierowców. Żartuje się nawet, że najskuteczniejszym sposobem na tamtejszych złodziei jest posiadanie auta właśnie z taką przekładnią.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Rah Mahtani, Brand Communications Manager MINI USA, tak skomentował rozpoczęcie nowego programu: "Od ponad dekady konsumenci uznają Mini za najprzyjemniejszą w prowadzeniu markę w Ameryce i właśnie dlatego przywróciliśmy do naszej oferty manualną skrzynię biegów".

Szkolenia mają być dostępne dla wszystkich kierowców, którzy chcą nauczyć się, jak poprawnie korzystać z "manuala". Szkolenia prowadzić mają doświadczeni instruktorzy, a składać się one mają zarówno z części teoretycznej, jak i z praktyki, która odbywać się a na torze testowym, należącym do ośrodka BMW Performance Center.

Ośrodek, który dysponuje dwoma lokalizacjami (Thermal w Kalifornii i Greenville w Karolinie Południowej) od 1999 r. przeszkolił już ponad pół mln kierowców. Kurs jazdy z ręczną skrzynią biegów dołącza do programu szkoleń Mini, które wprowadzono w 2016 r.