Informację o incydencie przekazała Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. Z jej relacji wynika, że do kradzieży doszło późnym wieczorem w Poniedziałek Wielkanocny. Dwóch mężczyzn w wieku 25 i 28 lat spotkało się ze sprzedawcą samochodu, aby przed ewentualnym zakupem jeszcze obejrzeć pojazd. Dalej sprawy potoczyły się w dość nieoczekiwany sposób.

Czytaj także: Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą metodami "na walizkę" i "na Game Boya"?

Ukradli samochód, żeby się zemścić. Teraz grozi im surowa kara

Trzej mężczyźni spotkali się na jednym z parkingów centrum Wałbrzycha przy ul. Nowy Świat. 25-latek i 28-latek wykorzystali moment, kiedy 30-letni sprzedawca samochodu osobowego pozostawił w stacyjce kluczyki. Szybko wsiedli do auta i odjechali w kierunku wałbrzyskiego rynku.

Czytaj także: Udają, że zepsuło im się auto, ale tak naprawdę chcą cię naciągnąć! Fałszywe okazje od przydrożnych oszustów

Resztę artykułu znajdziesz pod materiałem wideo

Okradziony szybko zgłosił sprawę na policję. Policjantom udało się zidentyfikować sprawców przestępstwa i dwa dni po kradzieży (w ostatnią środę) zatrzymać ich. A doszło do tego w jednym z mieszkań przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu. Co więcej, policjantom udało się odzyskać skradziony pojazd. Jak podaje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu, obaj mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, za który grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Obaj przyznali się do popełnienia przestępstwa.

Czytaj także: Ukradł rower, a potem samochód. Policjanci musieli wysłuchać kuriozalnego tłumaczenia

Jak się okazuje, ich ofiara nie była przypadkowa. Mężczyźni przyznali się, że kradzieży dokonali w ramach zemsty, ponieważ nie byli zadowoleni z poprzedniego zakupu samochodu u tego samego sprzedawcy. Kradnąc jego samochód, chcieli samodzielne wymierzyć mu karę. Jak widać, nie wyszło, a sami mogą teraz zostać surowo ukarani.

Źródło: walbrzych.policja.gov.pl