Cupra Studio to więcej niż salon samochodowy. To jednocześnie innowacyjny koncept, łączący funkcję butikowego concept store’u z miejscem wydarzeń kulturalnych i lifestyle’owych. Pierwszy na świecie showroom Cupry – pod nazwą Cupra Garage – powstał w 2019 r. w Meksyku, a drugi otworzono w 2020 r. w Hamburgu.

W salonie otworzonym na warszawskiej Woli fani motoryzacji będą mogli poznać pełną gamę modeli Cupry, akcesoriów, a także designerskich gadżetów związanych z hiszpańską marką.

- Inauguracja CUPRA Studio w Polsce potwierdza znaczenie naszego kraju w globalnej strategii marki. Jesteśmy dumni, że polscy klienci mogą jako jedni z pierwszych wejść w tak pełną interakcję ze światem motoryzacyjnych emocji z najwyższej półki – zaznaczył Jakub Góralczyk, kierownik ds. PR marek Cupra i Seat.

Cupra Extreme E – wyjątkowy model na otwarcie Studia

Z okazji otwarcia showroomu Cupry w Warszawie do Polski sprowadzono unikalny model samochodu elektrycznego. Pojazd już w kwietniu wystartuje w rajdzie po pustyni w Arabii Saudyjskiej w ramach nowego formatu offroadowych wyścigów – Extreme E.

W późniejszym czasie zespół Cupry zmierzy się z wymagającą pogodą Arktyki, lasami deszczowymi, lodowcami i warunkami oceanicznymi – lokalizacje wyścigów zostały dobrane tak, by przybliżyć wpływ zmian klimatycznych na środowisko.

Zgodnie z postulatem równości płci w sporcie, za kierownicą elektrycznego samochodu wyczynowego zasiądzie damsko-męski duet: Mattias Ekström oraz Claudia Hürtgen. Fani marki muszą się pospieszyć, jeżeli chcą zobaczyć ten samochód. Cuprę Extreme E można podziwiać w naszym kraju jedynie od piątku 12 lutego do poniedziałku 15 lutego.