Tuż przed świętami drogowcy sprawili kierowcom kolejną w br. miłą niespodziankę. Od dzisiaj, tj. od 23 grudnia, droga ekspresowa S19 jest dłuższa o kolejne 8 km. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) tym razem do ruchu został oddany odcinek pomiędzy węzłami Łowisko a Sokołów Małopolski Północ. W efekcie przebiegający przez woj. podkarpackie międzynarodowy szlak Via Carpatia ma już niemal 76 km. Do połączenia Rzeszowa z granicą woj. lubelskiego brakuje już tylko jednego fragmentu, tj. Zdziary – Rudnik nad Sanem, który jest w trakcie budowy i który zostanie oddany do użytku w pierwszej połowie 2022 r.

Mapa drogi S19 Foto: GDDKiA
Mapa drogi S19

Oddany dzisiaj do ruchu odcinek Łowisko – Sokołów Małopolski Północ został udostępniony kierowcom na cztery miesiące przed terminem zakończenia robót zawartym w umowie. GDDKiA ostrzega, że na tym fragmencie drogi ekspresowej S19 wciąż będą występowały jeszcze utrudnienia, ale poziom zaawansowania prac umożliwił wpuszczenie kierowców na ten odcinek. Na węźle Łowisko obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, z kolei na węźle Sokołów Małopolski Północ do 50 km/h. Na razie nie działają jeszcze Miejsca Obsługi Podróżnych.

Nowy odcinek szlaku Via Carpatia zaczyna się na węźle Łowisko na przecięciu S19 i DK19. Dalej trasa skręca lekko na południowy zachód, a następnie lekkim łukiem zmienia kierunek na południowo-wschodni. Oddany dzisiaj do użytku fragment kończy się na węźle Sokołów Małopolski Północ, na którym droga ekspresowa S19 krzyżuje się z trasą DK19. W ramach inwestycji wybudowano dwa węzły drogowe (Łowisko i Sokołów Małopolski Północ) i sześć wiaduktów, w tym przejścia dla zwierząt średnich oraz dwa przepusty dla zwierząt małych.

Ładowanie formularza...