Ford oficjalnie ogłosił, że Focus zniknie z rynku. Model ten nie doczeka się kolejnej generacji i jego ponad 20-letnia obecność zakończy się w 2025 r., kiedy to przestanie być produkowana obecna, czwarta generacja, która niedawno (pod koniec 2021 r.) przeszła modernizację. Informacje te przekazał szef Ford of Europe Stuart Rowley.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Wraz ze zniknięciem Forda Focusa może zostać zamknięta także fabryka, gdzie jest on produkowany. Firma nie ma w planach przeniesienia do niemieckiego Saarlouis wytwarzania innego modelu, a nawet zastanawia się nad jej potencjalną sprzedażą. Szef europejskiego Forda zapowiedział także znaczne redukcje w zatrudnieniu w tym zakładzie. Obecnie pracuje tam ok. 4,6 tys. osób.

Ford Focus to kolejny po Mondeo model, którego firma nie zamierza już wytwarzać. Ostatnie Mondeo zmontowano 4 kwietnia 2022 r. Decyzja o zakończeniu produkcji tego samochodu dotyczy rynku europejskiego. Focus prawdopodobnie (tak jak obecnie Mondeo) nadal będzie wytwarzany na lokalny rynek chiński