Do zdarzenia doszło 29 października br., a nagranie jazdy 74-letniej kobiety wstawiła na swój profil na Facebooku Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Można na nim zobaczyć radiowóz poruszający się za Citroenem. Nagle z lewej strony, znacznie przekraczając obowiązujące ograniczenie prędkości, zaczął wyprzedzać ich samochód marki Peugeot. Co gorsza, manewr ten został przeprowadzony na przejściu dla pieszych.

Jak poinformowała gnieźnieńska policja, "dlatego takich zachowań jak wyprzedzanie na pasach nie będziemy tolerować. 74-latka z Gniezna wyprzedzająca Citroena na pasach została ukarana według nowych przepisów. Dostała wysoki mandat, a na jej konto wpłynęło 15 punktów karnych".

Wszystkich Świętych: policja apeluje o ostrożność

W związku z długim weekendem z dniem Wszystkich Świętych policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Tak jak pisaliśmy, z tego powodu mogą występować zmiany w organizacji ruchu, a policja ponownie prowadzi akcję "Znicz". W jej ramach możemy spotkać na drogach znacznie więcej kontroli i patroli. Służby proszą także o stosowani się do poleceń i wskazówek funkcjonariuszy oraz zachowanie zdrowego rozsądku za kierownicą.