Do zdarzenia doszło 28 października br. w godzinach wieczornych. Zgodnie z ustaleniami policji ofiarą wypadku był 27-letni mieszkaniec gminy Piszczac, który wszedł wprost pod nadjeżdżające auto. Mimo podjętych prób reanimacji mężczyzna zmarł na miejscu.

Wypadek miał miejsce na nieoświetlonym fragmencie drogi poza terenem zabudowanym, gdzie równolegle do jezdni znajdowała się droga dla rowerów i pieszych. W czasie zdarzenia na drodze utrzymywała się gęsta mgła, a pieszy nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Kierujący Audi 53-letni mężczyzna w trakcie zderzenia był trzeźwy.

Tragiczny wypadek w Chotyłowie Foto: Policja
Tragiczny wypadek w Chotyłowie

Policja apeluje o ostrożność

Funkcjonariusze ustalają szczegółowe przyczyny zdarzenia w trwającym śledztwie. Pewne jest, że duży wpływ na sytuację miała mgła, która znacznie ograniczyła widoczność na drodze. Z tego powodu policja apeluje o ostrożność i rozwagę.

Jesień to okres, który nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Wszystko za sprawą częstych opadów deszczu, mgieł czy spadających temperatur, które mogą być przyczyną gołoledzi. Ponadto służby przypominają stosowanie elementów odblasków podczas podróży pieszo i jednośladem, dzięki czemu możemy zostać łatwo zauważeni na drodze.