Chociaż nagranie wyciekło do sieci dopiero teraz, legenda amerykańskiej piłki nożnej została aresztowana już 31 marca 2022 r. Kompletnie pijana Hope Solo została wówczas znaleziona na jednym z parkingów w Północnej Karolinie. Z powodu dużej ilości wypitego alkoholu zasnęła za kierownicą auta z włączonym silnikiem. O śpiącej kobiecie poinformował policjantów jeden z przechodniów zaniepokojony tym, że na tylnej kanapie znajdowało się dwoje małych dzieci.

Funkcjonariusze z przerażeniem odkryli, że z byłą bramkarką piłkarskiej reprezentacji USA bardzo ciężko się porozumieć. Pijana matka dwuletnich chłopców przebywających w samochodzie nie odpowiadała na pytania mundurowych i odmówiła dobrowolnego opuszczenia pojazdu. Policjanci byli zmuszeni wyciągnąć ją z niego siłą.

Hope Solo mówi o "największym błędzie w jej życiu"

Badanie krwi wykazało, że stężenie alkoholu w organizmie Hope Solo osiągnęło 2,4 promila! Znana piłkarka nie tylko musiała zapłacić za prowadzenie w takim stanie ponad 3 tys. dol. grzywny, ale dostała też nakaz odbycia programu odwykowego i w zawieszeniu karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Aresztowanie Hope Solo Foto: Queen City News
Aresztowanie Hope Solo

Dwa dni po aresztowaniu przyznała: "To był największy błąd w moim życiu. Nie miałam świadomości, jak destrukcyjną częścią mojego życia stał się alkohol".

Hope Solo do tej pory znana była jako jedna z najlepszych piłkarek na świecie. W amerykańskiej reprezentacji rozegrała aż 202 mecze (nie tylko jako bramkarka), a w 2008 i 2012 r. otrzymała tytuł mistrzyni olimpijskiej. Niestety, teraz dołącza do kanonu celebrytów, którzy znani są także z tego, że prowadzili pod wpływem alkoholu.