Lepiej wstrzymać się z ładowaniem nowych hybryd BMW z gniazdka. Według niemieckich mediów producent z tego powodu wstrzymuje dostawy nowych aut do klientów, a samochody, które już dostarczono powinny trafić możliwie jak najszybciej do serwisu.

„BMW Group prowadzi akcję techniczną, która dotyczy niewielkiej, ograniczonej liczby wariantów PHEV modeli BMW serii 3, X1, X2, X3, X5, serii 2 Active Tourer, serii 7, serii 5 oraz MINI Countryman. Obecnie prowadzimy badania części, które mogą stanowić problem. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą mieć nasi klienci w związku z tym zapobiegawczym działaniem. W Polsce mówimy o 8 sztukach aut” – wyjaśnia Katarzyna Gospodarek z BMW Group Polska.

Problem dotyczy łącznie ok. 4500 samochodów, z których ok. 500 już dostarczono klientom w różnych krajach. We wszystkich egzemplarzach różnych serii istnieje ryzyko zwarcia podczas początkowego procesu ładowania akumulatora. Wszystko z powodu wielkości i położenia tzw. ściegu spawalniczego w module baterii.