To bez wątpienia jeden z najbardziej nietypowych przypadków, z jakim się kiedykolwiek spotkaliśmy. Zazwyczaj mamy do czynienia z naprawdę poważnymi usterkami, a tym razem Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie opisał przypadek, w którym patrol ITD wydał zakaz dalszej jazdy za brak kawałka plastiku.

 Foto: ITD

Zdarzenie miało miejsce 26 stycznia na drodze krajowej nr 16 w pobliżu Samborowa. Podczas wstępnej kontroli jednej z ciężarówek patrol ITD z Iławy stwierdził uszkodzenie zderzaka. Pozornie brak kawałka plastikowego elementu nie powinien mieć poważniejszych konsekwencji. Innego zdania byli inspektorzy, którzy uznali, że uszkodzenie zderzaka grozi poważnymi konsekwencjami w przypadku uderzenia człowieka lub zahaczenia ciała.

I faktycznie, patrząc na opublikowane zdjęcie, na którym widać niczym nieosłonięty metalowy koniec belki trudno nie zgodzić się z argumentacją ITD. W związku z wykrytą usterką inspektor zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu, kierowcę ukarał mandatem i wydał zakaz dalszej jazdy.

Ładowanie formularza...