Czy warto pamiętać o opłacie drogowej w systemie e-TOLL? Historia przedstawiona przez funkcjonariuszy ITD prowadzących kontrolę na autostradzie A4 pokazuje, że w pewnych sytuacjach wyjątkowo warto o to zadbać. Mężczyzna za kierownicą Renault Trafic z przyczepką o tym zapomniał i doprosił się wyjątkowo srogiej kary, wymierzonej... już wcześniej. Od pewnego czasu miał być pozbawiony wolności z powodu nieopłaconej grzywny.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

ITD. Zatrzymany kierowca może długo posiedzieć w więzieniu

Mężczyźnie kierującemu francuskim busem grozi teraz jeszcze dłuższa odsiadka, bo w wyniku kontroli jego lista przewinień znacznie się powiększyła. I bynajmniej nie chodzi tu o brak opłaty e-TOLL – takie wykroczenie jest karane grzywną w wysokości od 500 do nawet 1,5 tys. zł.

Zatrzymany w Kątach Wrocławskich kierowca Renault nie powinien znajdować się na drodze nie tylko ze względu na to, że był poszukiwany do odbycia kary. Jak przekazali kontrolerzy ITD, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Co więcej, po przebadaniu alkomatem okazało się, że jest pijany – "wydmuchał" 2,14 promila.

Zatrzymany kierowca miał 2,14 promila Foto: Piotr Czypionka / Auto Świat
Zatrzymany kierowca miał 2,14 promila

ITD. Mężczyzna został przekazany policjantom z Wrocławia

W związku z powyższymi odkryciami funkcjonariusze wezwali na miejsce kontroli patrol policji. Mężczyzna został przekazany mundurowym z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. "Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze wrocławskiej policji" – przekazali kontrolerzy z ITD.