Na przejazdach kolejowych kierowcy powinni strzec się nie tylko nadjeżdżającego pociągu. Od kilku miesięcy wybrane przejazdy znajdują się także pod kontrolą policyjnych dronów, by z powietrza obserwować, jak kierowcy popełniają drogowe wykroczenia. Na tym nie koniec. Okazuje się, że przejazd kolejowy może być dobrym miejscem do kontroli trzeźwości.

Przeczytaj także: Kierowca był zszokowany tym, co wydarzyło się przed maską jego samochodu [WIDEO]

Na kanale "Stop Cham" na YouTube opublikowano film z policyjnej kontroli w Jaworznie przy ul. Sulińskiego. Okazuje się, że funkcjonariusze sprawdzali trzeźwość kierowców na krótkim odcinku pomiędzy dwoma torami kolejowymi. O ile trudno kwestionować działania kontrolne (nikt nie chciałby przecież trafić po drodze na pijanego kierującego), o tyle wybór miejsca do kontroli jest już dość dyskusyjny.

Z perspektywy bezpieczeństwa przejazd nie jest dobrym miejscem do badania kierowców. Już samo zatrzymywanie się na torach w oczekiwaniu na kontakt z alkomatem to nadzwyczaj zły pomysł. Nie zapominajmy, że w zderzeniu z pociągiem żaden samochód nie ma szans. Nie warto ryzykować.