Policjanci ze Skarżyska-Kamiennej chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli 31-latka kierującego Oplem. Kierowca unikał kontaktu wzrokowego ze stróżami prawa, nie reagował też na wezwania do zatrzymania. Zaczął uciekać, a policjanci ruszyli w pościg.

Dalszą część artykułu znajdziesz pod materiałem wideo

Jednak po przejechaniu kilku kilometrów policjanci zabrnęli w ślepy zaułek. 31-latek porzucił Opla z dwójką pasażerów w środku i uciekł do lasu. Okazało się, że kierowca figuruje w systemie jako osoba poszukiwana przez sąd za niezapłacone alimenty. Ma za to trafić na pół roku do więzienia.

Czytaj: "Czołgczento" zatrzymane. Tak przewoził drewno. Nagrania hitem [WIDEO]

"Pod nieobecność czworonogiego gospodarza, ukrył się w psiej budzie"

Policjanci rozpoczęli poszukiwania uciekiniera. Funkcjonariuszom ze Skarżyska-Kamiennej ze wsparciem przyszli koledzy z kieleckiego oddziału prewencji.

"Chwilę po godzinie 15.00 w gminie Stąporków kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Kielc zatrzymali poszukiwanego 31-latka. Mężczyzna do końca chciał ocalić wolność i pod nieobecność czworonogiego gospodarza, ukrył się w psiej budzie na cudzej posesji" relacjonują policjanci.

Po wyciągnięciu mężczyzny z budy został sprawdzony alkomatem. Zatrzymany wydmuchał prawie dwa promile. Ponadto, jak się okazało, kierował samochodem mimo sądowego zakazu.

Sprawdź: "Kosiarka" na drodze wojewódzkiej 409. Dzięki nagraniu nie uniknie kary [WIDEO]

31-latek był zbyt pijany, aby go przesłuchać

Po wytrzeźwieniu 31-latek usłyszy zarzuty. Przyjdzie mu odpowiedzieć za niezatrzymanie do policyjnej kontroli, jazdę po pijanemu oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu za to nawet pięć lat więzienia.

Zerknij: Strajk przewoźników. Ciężarówki zablokują obwodnicę Warszawy