Na kanale "Stop Cham" w serwisie YouTube zamieszczono kolejną kompilację nagrań z udziałem nieodpowiedzialnych kierowców. Jak zwykle większość z przedstawionych w filmie sytuacji była skutkiem łamania podstawowych zasad ruchu drogowego. Według nas na szczególną uwagę zasługuje kierowca białej Skody, który, zmieniając pas ruchu w ostatniej chwili, doprowadza do kolizji i blokuje trzy pasy ruchu.

Zobacz także: Przed wiaduktem chciał wyprzedzić tira. Inny kierowca wszystko nagrał

Kierowca nie patrzy w lusterka i doprowadza do kolizji

Jednym z pierwszych bohaterów najnowszego odcinka jest kierowca białej Skody, który, stojąc przed światłami na drodze umożliwiającej jazdę prosto, postanawia zmienić pas ruchu na ten, z którego można skręcić w lewo. Niestety najprawdopodobniej kierujący pojazdem zapomina spojrzeć przed wykonaniem manewru w swoje lusterko boczne i tym samym zajeżdża drogę rozpędzonemu Renault. Na skutek uderzenia francuski samochód zjeżdża na przeciwległy pas, którym porusza się Volkswagen. W efekcie wszystkie pojazdy ulegają uszkodzeniu, a zablokowane zostają aż trzy pasy ruchu. A wszystko to mogło się nie wydarzyć, gdyby kierowca Skody upewnił się, czy zmieniając pas ruchu, nie spowoduje zagrożenia dla innych uczestników. Wymuszenie pierwszeństwa z pewnością słono kosztowało w tym przypadku.

Zobacz także: Porsche rozbite we Wrocławiu. Auto uderzyło w latarnię

Wyczyn kierowcy białej Skody nie obył się bez komentarzy internautów:

- stwierdza jeden z widzów.

- ironizuje inny z oglądających.

Podstawowy błąd na polskich drogach

Jak można zauważyć w filmie na kanale "Stop Cham", prawdopodobnie najczęstszym błędem popełnianym na polskich drogach jest wymuszanie pierwszeństwa. Niestety wciąż duża liczba kierowców nie do końca zna lub nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego. Takie błędy narażają na niebezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.