Wypadek wydarzył się we wtorek 10 stycznia na autostradzie M3 nieopodal miejscowości Fleet na południu Wielkiej Brytanii. Chwilę po godzinie 13.00 pod ciężarówką przewożącą samochody Tesli pojawił się dym. Pojazd wpadł w poślizg, przeciął całą drogę wszerz i wylądował na barierce oddzielającej od siebie jezdnie.

Przeczytaj: Polskiego kierowcę namierzono jeszcze w Niemczech. Paka była wypełniona kradzionym towarem

Ciężarówka z lawetą przebiła się na przeciwny pas ruchu, uderzając w jadące po nim samochody. Pojazd przewrócił się na bok, a dwa elektryczne auta spadły na jezdnię. Całe zdarzenie nagrał jeden z przejeżdżających tamtędy kierowców.

Zobacz: Chciał "na siłę" wyprzedzić ciężarówkę. Potem postanowił się odegrać [WIDEO]

Zablokowana była cała droga

Służby pojawiły się na miejscu zdarzenia około godziny 14.00. W jego zabezpieczeniu pomagało kilka zastępów straży pożarnej. W wypadku udział wzięły dwie ciężarówki i trzy samochody osobowe. Z lawety pojazdu spadły dwie Tesle.

Sprawdź: Z parkingu zginęły dwie naczepy chłodnie. Zuchwałe kradzieże w woj. mazowieckim

Okazało się, że jedna z nich wpadła pod koła innej ciężarówki, jadącej w drugą stronę. Służby udzieliły pomocy trzem poszkodowanym osobom. Żadna z nich nie poniosła jednak poważnych obrażeń. Ruch w obu kierunkach został wstrzymany około godziny 15. Sprzątanie części rozbitych samochodów oraz pozbywanie się oleju, który wyciekł na drogę, zajęło niemal 12 godzin.

Źródło: Facebook, dorset.live

(MĆ)

Ładowanie formularza...