Europejscy klienci dostaną bardzo specjalną wersję pięknego coupé i kabrioletu. Hokkaido to wyspa w północnej Japonii, słynąca z wulkanów, jest także domem poligonu Lexusa Shibetsu. Na niej wzorowali się specjaliści z Lexusa, tworząc edycję specjalną modelu LC.

W odmianie Hokkaido Edition powstanie 40 aut w wersji coupé i 40 w wersji cabrio. Do wyboru będą cztery kolory nadwozia — Flare Red, Sonic Platinum, F White lub Graphite — a kabriolet będzie mógł mieć czarne lub czerwone poszycie dachu. Ponadto oferowane będę dedykowane 21-calowe felgi, przyciemniony grill i chromy oraz nieco zmieniony kolor tylnych lamp.

Wnętrze z kolei będzie połączeniem czarnej skóry na fotelach, kierownicy i boczkach drzwi oraz wiśniowej na konsoli środkowej i elementach boczków drzwi. Kolorystyka nawiązuje do wulkanów na wyspie Hokkaido.

Pod względem napędu nie ma ograniczeń. Klienci będą mogli wybierać między hybrydą, napędzaną 3,5-litrowym silnikiem V6 połączonym z silnikiem elektrycznym (LC 500h), lub pięknie brzmiącym, 5-litrowym V8 (LC 500).

Lexus LC Hokkaido Edition trafi do sprzedaży w Europie w kwietniu 2022 r. Jeśli chodzi o ceny, to LC500 kosztuje 685 tys. zł. Wersja hybrydowa jest tańsza — w cenniku figuruje kwota 647 tys. Lexus LC500 Convertible to wydatek minimum 728 tys. zł.