Co pewien czas policja sukcesywnie chwali się kolejnymi akcjami, podczas których sprawdza, również przy użyciu dronów, czy kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. Jednym z wykroczeń, na którym najłatwiej przyłapać kierowców, oprócz przekraczania prędkości oraz ignorowaniu znaku STOP lub czerwonego światła, jest wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Ale najwyraźniej policjanci sami zapominają o tym, że przepisy obowiązują także i ich.

Potwierdzeniem może być film opublikowany na kanale "Stop Cham" w serwisie YouTube. Jak wynika z nagrania udostępnionego przez autora kanału, 20 listopada br. w Łomży, policjant jadący aleją Marszałka Józefa Piłsudskiego nie dość, że wyprzedzał inny pojazd na skrzyżowaniu, to na dodatek zrobił to bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Ciekawe, czy i w tym przypadku policja zacznie szukać winnego na podstawie upublicznionego nagrania, a jeżeli tak, to czy cała sprawa zakończy się mandatem, jak w przypadku większości kierowców?

Dla przypomnienia zgodnie z nowym taryfikatorem za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, a w przypadku recydywy nawet 3 tys. zł. Ponadto popełnienie powyższego wykroczenia wiąże się z otrzymaniem aż 15 punktów karnych.