Do zdarzenia doszło w sobotę 19 listopada przed godziną 18.00, na jednej z ulic Lubina. 41-letnia mieszkanka Legnicy weszła na przejście dla pieszych, mimo że sygnalizacja świetlna wskazywała czerwone światło. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy volkswagena, w związku z czym doszło do jej potrącenia.

Wtargnęła na przejście dla pieszych. Była pod wpływem alkoholu

Piesza doznała obrażeń, a ekipa ratunkowa, która przyjechała na miejsce zdarzenia, zadecydowała, że trzeba przewieźć ją do szpitala. Na miejscu pojawiła się także policja, która przebadała alkomatem uczestników wypadku. W chwili zdarzenia kierowca osobówki, 31-letni mieszkaniec Lubina był trzeźwy, z kolei 41-latka, która wtargnęła na przejście, dla pieszych miała w organizmie 2,2 promila alkoholu.

Policja kolejny raz apeluje o zachowanie ostrożność i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów. Zwłaszcza w okresie jesieni i zimy, kiedy warunki atmosferyczne nie zawsze są korzystne, zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Szybko zapadający zmrok, opady, mgły mogą doprowadzić do naprawdę tragicznych w skutkach sytuacji.