Policja apeluje, by świadkowie niebezpiecznych zdarzeń na drogach informowali o nich policję. Jeśli ktoś posiada zarejestrowany materiał wideo, to może skorzystać ze skrzynki "Stop Agresji Drogowej".

Nagranie z kwietnia 2022 r. ze Świętochłowic pokazuje, że funkcjonowanie skrzynki jest uzasadnione i skuteczne. Na policyjny adres e-mail trafiło nagranie, a przeprowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić i ukarać kierującego Fordem. Mężczyzna zdostał mandat w wysokości 1700 zł oraz 15 punktów karnych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem oraz najechanie na linię podwójną ciągłą w trakcie tego manewru.

Nagranie z wideorejestratora można przekazać policji

Nieodpowiedzialni kierowcy nie mogą czuć się bezkarni — coraz więcej nagrań z ich drogowych "wyczynów" zostaje zarejestrowanych przez wideorejestratory w samochodach innych kierowców. Policja apeluje o przesyłanie tych nagrań na skrzynkę "Stop Agresji Drogowej." Mundurowi zapewniają, że "bohaterowie" filmów otrzymują punkty karne i wysokie mandaty, a nierzadko odpowiadają za swoje drogowe przewinienia przed sądem.