Nagrania z crashtestów cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród osób mających zamiar kupić lub zmienić samochód. Poza tym, że testy zderzeniowe pozwalają ocenić poziom bezpieczeństwa wybranego przez nas modelu, to przede wszystkim uświadamiają kierowcom zagrożenia związane np. ze zbyt szybką jazdą.

5. Jeep Wrangler

Terenowy Jeep Wrangler mimo dużego gabarytu nie jest zdaniem ekspertów pojazdem najbezpieczniejszym. Przez wysoko położony środek ciężkości Jeep Wrangler nie do końca zdał egzamin z bezpieczeństwa.

Czytaj także: Testy zderzeniowe tych samych modeli aut z różnych okresów. Różnice są ogromne [WIDEO]

4. Ford Bronco

Podobnie, jak Jeep Wrangler, Ford Bronco świetnie spisuje się w terenie i radzi sobie z pokonywaniem przeszkód, ale w testach zderzeniowych traci kilka punktów. Finalnie jednak wypada nieco lepiej niż jego konkurent.

3. Subaru BRZ

W 2022 r. Subaru wprowadziło drugą generację BRZ, więc miłośnicy sportowego coupe chętnie oglądali wideo z testów zderzeniowych tego samochodu.

2. Chevrolet Spark

Nagranie testów Chevroleta Sparka z 2013 r. budziło w 2022 r. duże zainteresowanie, a eksperci sami zastanawiają się dlaczego. Przez dziewięć lat wideo zgromadziło ponad 5 mln wyświetleń, a wyświetlenia z minionego roku uplasowały je na drugim miejscu w rankingu.

Czytaj także: Chiński elektryk otrzymał zero gwiazdek w teście zderzeniowym! [WIDEO]

1. Tesla Y

Kompaktowy crossover z napędem akumulatorowym otrzymał dobrą ocenę zderzeniową od IIHS i w krótkim czasie zebrał na YouTube ponad 300 tys. wyświetleń.

Źródło: autoweek.com, caranddriver.com

Ładowanie formularza...