Wydawałoby się, że luksusowe i sportowe marki samochodwe nie potrzebują ogromnych punktów dealerskich, ponieważ nie mają tak rozbudowanej gamy modelowej, jak te popularne i bardziej przystępne. W dodatku najbogatsi tego świata raczej preferują kameralne pomieszczenia niż wielkie obiekty.

No cóż, to wszystko prawda, ale Bliski Wschód rządzi się swoimi prawami. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które są jednym z kluczowych rynków dla najdroższych samochodów, otwarto niedawno trzypoziomowy obiekt Lamborghini o łącznej powierzchni 1800 m2. Salon i serwis Lamborghini Dubai mieści się przy Sheik Zayed Road, najdłuższej autostradzie w ZEA (zjazd nr 41). Inwestycja robi wrażenie swoim rozmachem. Jest już przygotowana na ekspansję włoskiej marki, która w 2018 roku wprowadzi do oferty SUV-a.

Nie tylko Lamborghini ma swój największy salon w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W Dubaju największe punkty dealerskie posiadają również Bentley i Bugatti, podczas gdy Rolls-Royce ma swoje największe na świecie przedstawicielstwo w stolicy kraju, Abu Zabi.