Oba modele trzeciej generacji wyczynowych BMW X5 M i BMW X6 M wyróżniają charakterystyczne dla tej linii samochodów dodatkami, które podkreślają ich sportowy charakter. Wśród akcentów tego typu znalazły się m.in.: duże wloty powietrza, skrzela M na błotnikach, spoiler dachowy oraz pas tylny z elementami dyfuzora. Dopełnieniem efektownej stylistyki może być lakier specjalny z oferty BMW Individual.

Zarówno BMW X5 M, jak i BMW X6 M mają pod maską podwójnie doładowane V8 o mocy 600 KM i momencie obrotowym o wartości 750 Nm. Dzięki temu oba auta uzyskują setkę już po 3,9 s. Z kolei moc silnika V8 z techniką TwinPower Turbo w modelach Competition została zwiększona do 625 KM. Moment obrotowy pozostaje taki sam, jak w bazowych odmianach M, natomiast minimalnej poprawie uległa dynamika, bowiem setkę uzyskuje się w tym przypadku po 3,8 s.

Konstruktorzy nie zapomnieli również o odpowiedniej trakcji, która dodatkowo wpływa pozytywnie na dynamikę jazdy. To m.in. zasługa napędu na cztery koła M xDrive. Atutem pojazdów jest również adaptacyjny układ jezdny M, układ kierowniczy M Servotronic, elektrycznie sterowane amortyzatory, specjalnie zestrojony system DSC oraz układ hamulcowy M, który może pracować w dwóch trybach – comfort i sport.

BMW X5 M i BMW X6 M – we wnętrzu luksus i sportowe akcenty

Powody do zadowolenia daje również podwyższona, bardzo wygodna pozycja za kierownicą. Standardowo samochody zostały wykończone skórzaną tapicerką Merino, która dzięki delikatnej fakturze dodaje pojazdom elegancji. Wnętrze samochodu gwarantuje duże możliwości adaptacji i tym samym zapewnia prowadzącemu oraz pasażerom wysoki komfort podróżowania.

Do dyspozycji kierowcy jest wyświetlacz head-up, który standardowo ma wskazania M. Ponadto, wykorzystując przycisk Setup, kierowca może uzyskać bezpośredni dostęp do ustawień silnika, amortyzatorów oraz układów kierowniczego i hamulcowego.

BMW X5 M dostępne jest za 599 000 zł, a BMW X6 M za 612 300 zł. Ceny modeli Competition wynoszą odpowiednio 670 318 zł oraz 683 618 zł. Każdą z wprowadzonych odmian BMW X5 M oraz BMW X6 M już można zamawiać.