• Każdy z modeli będzie miał swój dedykowany kolor
  • Również we wnętrzach pojawi się nowa kolorystyka
  • Niestety do sprzedaży trafi bardzo niewielka ilość Rolls-Royców w neonowych kolorach

Takiej akcji chyba się nikt nie spodziewał, bo kolory jakimi chce przyozdobić swoje modele Rolls-Royce bardziej kojarzą się z serią "Szybcy i Wściekli" niż z dostojną marką z Wielkiej Brytanii. Nowe lakiery zyskała seria Black Badge, a nazwano je (nieprzypadkowo) „Neon Nights”. Inspiracją są tu egzotyczne rośliny i zwięrzęta, ale chodzi tu bardziej o barwy jaskrawych żab z Australii niż misia Koala. Oprócz zielonej żaby drzewnej, mamy jeszcze kolory kwiatu z hawajskiego drzewa i egzotycznego motyla. To zupełnie inna bajka niż kolekcja pastelowych „Rollsów” z 2019 roku – trzeba przyznać, że zdecydowanie bardziej odważna.

Jak tłumaczy brytyjska marka, czas skończyć z wyobrażeniem, że wszystkie warianty Black Badge firmy Rolls-Royce muszą być czarne. A nową serię dedykuje osobom, które chcą się wyróżnić i nie boją się podejmować odważnych decyzji.

Rolls-Royce - każdy z modeli ma swój kolor

Co ciekawe każdy z kolorów będzie przypisany tylko do jednego modelu. Rolls-Royce Wraith Black Badge jest wykończony w Lime Rock Green, prawie świecącym odcieniu wspomnianej już żaby australijskiej. Wnętrze z kolei jest pokryte skórą Scivaro Grey z akcentami w kolorze Lime Rock Green, które pojawiły się w postaci szwów i lamówek.

Rolls-Royce Dawn otrzymał czerwień Eagle Rock naśladującą kwiaty Ōhi'a lehua, które kwitną na wiecznie zielonym drzewie pochodzącym z Hawajów. Wnętrze jest wykończone skórą Selby Grey z przeszyciami i lamówkami w kolorze Koi Red.

Natomiast dla Rolls-Royce Cullinana wybrano niebieski Mirabeau Blue, który ma odzwierciedlać charakterystyczny kolor egzotycznego motyla Rhetus periander występującego w Ameryce Środkowej i Południowej. Wnętrze to z kolei kontrast białej skory w kolorze Arctic White z detalami w barwie fluorescencyjnej zieleni – Lime Rock Green.

Czy po takim opisie już bardziej podobają się wam nowe barwy Rolls-Royce'ów? Jeśli tak, to teraz mamy złą wiadomość. Brytyjskiej marce wystarczyło ekstrawagancji jedynie na wyprodukowanie 12 sztuk krzykliwych Rolls-Royce'ów – po 4 sztuki każdego modelu - jednak do sprzedaży trafi jedynie 9 aut.