Do sprzeczki między Polakami doszło w niemieckiej miejscowości Blankensee, gdzie rodzina rowerzystów wybrała się na przejażdżkę. Film ze zdarzenia trafił właśnie do sieci. Na nagraniu opublikowanym na kanale "Stop cham" w serwisie YouTube widać, jak kierowca czarnego BMW zatrzymuje auto na środku ulicy i podbiega do rodziny rowerzystów. Mężczyzna zabrał ze sobą czerwoną pałkę.

Jak wynika z relacji jednego z uczestników zajścia, chwilę wcześniej kierowca BMW próbował wyminąć kolumnę rowerzystów. Manewr miał odbywać się na niemal pustej drodze i trwać ponad 10 sek. "Jechałem spokojnie z rodzicami, jeden za drugim. Nagle ten typek, jadąc bardzo szybko i trąbiąc z 10-15 s prawie nas rozjechał od tyłu" - czytamy relację zamieszczoną na YouTube.

Gdy kierowcy BMW wreszcie udało się wyminąć rowerzystów, jeden z nich miał wykonać w jego kierunku gest, który go rozwścieczył. "Na mój gest ręką jak »jedziesz baranie zatrzymał się« i wysiadł z auta z pałką".

"Co będziesz, ku..., fakolca pokazywał?" - pyta kierowca BMW, podchodząc z pałką do rowerzystów. Kobieta, która brała udział w zdarzeniu, próbuje go powstrzymać. "Jakiego fakolca?" - dziwi się drugi z rowerzystów. Gdy emocje nieco opadają, kierowca z BMW mówi na odchodne: "Jak nie umiesz, rowerem jeździć kur..., to wrotkami, kur..., jeździj, osrańcu".

Całe zdarzenie trwa zaledwie kilka sekund. Emocje kierowcy udało się ostudzić i po chwili wrócił on do swojego BMW. Usłyszał jeszcze od kobiety na rowerze, że nie powinien wychodzić z auta z pałką. "Ten kij ma dwa końce, pamiętaj" - mówi kobieta, po czym BMW odjeżdża.

(bs)