Rynki polski, węgierski, czeski i słowacki będą teraz podlegały nowej centrali powstającej w Warszawie. Prezesem zarządu pozostanie dotychczasowy prezes oddziału Toyota Motor Poland Jacek Pawlak, który już od 2016 r. pełnił obie funkcje jednocześnie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Toyota Central Europe powstała 1 stycznia 2015 r. i do 31 marca 2022 r. działała w Budapeszcie. W tym okresie oddział zarządzał działalnością Toyoty i Lexusa na Węgrzech, w Czechach i Słowacji, natomiast za działania obu marek w Polsce odpowiadała Toyota Motor Poland. Począwszy od 1 kwietnia 2022 r. firma Toyota Motor Poland z siedzibą w Warszawie przyjmuje nazwę Toyota Central Europe. Natomiast dawna Toyota Central Europe, której siedziba znajdowała się w Budapeszcie, otrzymuje nazwę Toyota Central Europe – Hungary.

Według Toyoty połączenie przedstawicielstw w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech ma poprawić efektywność funkcjonowania marek Toyota i Lexus na rynkach środkowej Europy. Zmiany nie mają wpływu na dotychczasowy sposób funkcjonowania sieci autoryzowanych salonów oraz serwisów obu marek w Polsce.