AMW nie bez powodu chwali się, że hitem najnowszego przetargu oddziału w Krakowie są dwie policyjne motorówki. Taki sprzęt trafia się bowiem dość rzadko. Ceny wywoławcze wydają się nawet dość zachęcające, czyli 12 tys. zł za Duck-570 oraz 19 tys. zł za Parker RIB 630 z silnikiem Mercury 1,7 l. Problem w tym, że w obu przypadkach trzeba uwzględnić spory budżet na naprawy, gdyż o pływaniu w obecnym stanie technicznym nie ma mowy.

Dalsza część tekstu pod materiałemw ideo

Dla amatorów czterech kółek także nie zabrakło ciekawych propozycji. Znów pojawiły się Mercedesy Klasy G, które zwykle wykorzystywali oficerowie wyżsi rangą. Wystawiono także niemal zapomniane terenowe Daewoo Musso, które obecnie jest rzadko widywane na polskich drogach (samochód pod koniec lat 90. montowano w Polsce). Ceny wynoszą od 8 tys. zł za Daewoo po 60 tys. zł za Mercedesa Klasy G.

Nie brakuje ciekawostek. Dla amatorów wyjątkowych pojazdów przygotowano m.in. maszyny budowlane, wóz asenizacyjny, autobus sztabowy oraz mobilną salę operacyjną. Wraz z nimi można zakupić tak wyjątkowe akcesoria, jak m.in. szczotki lotniskowe.

Tradycyjnie wyprzedaże w AMW to przetargi co oznacza konieczność złożenia oferty i wpłaty wadium (10 proc. ceny wywoławczej). Przypominamy także, że po wygranej w przetargu lepiej nie zwlekać z odbiorem pojazdu czy sprzętu, gdyż opóźnienie wiąże się z naliczaniem kar.