- W wyniku tego groźnie wyglądającego wypadku ucierpiała pasażerka alfy romeo, która z urazem miednicy trafiła do szpitala. Zielonogórscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Do sprawy zabezpieczono nagranie z miejskiego monitoringu, które zarejestrowało przebieg wypadku - informuje podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Nagranie z wypadku w Zielonej Górze udostępnione przez policję:

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 62-letni kierujący samochodem marki Alfa Romeo zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie ulic Ułańskiej z Westerplatte. W efekcie tego doszło do zderzenia z osobówką marki Audi.

Oglądając nagranie wypadku, warto zwrócić uwagę na pewien element. Audi w wyniku zderzenia poleciało na barierki energochłonne. Te, pod naporem pojazdu, maksymalnie się wygięły, ale przyjęły całą się uderzenia, chroniąc chodnik oraz ewentualnych pieszych. Samochód odbił się od nich niczym piłka.

Sprawdź: TIR wyprzedzał we mgle. Jechał na czołówkę z policją

Mniej szczęścia mieli mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego (też woj. lubuskie). W niedzielę, 10 października, ojciec i jego 4-letni syn czekali przy przejściu dla pieszych u zbiegu ulic 30 Stycznia i Armii Polskiej. W tym czasie kierowca rozpędzonego Chevroleta nie wyhamował i uderzył w jadące przed nim BMW. W efekcie auto odbiło się i wpadło na chodnik, śmiertelnie raniąc dziecko.

Zerknij: Tragedia w Romanowie – w aucie spłonęło 4 nastolatków

21 tys. wypadków z winy kierowców

Jak wynika z danych policyjnych za 2020 r., w całej Polsce z winy kierujących doszło do prawie 21 tys. wypadków. Ich główne przyczyny to:

  • nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (26 proc.),
  • niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (25 proc.),
  • nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych (11 proc.).

Ale historia: Nie tylko wraki. Warszawa sprzedaje cenne auta usunięte z ulic

Ładowanie formularza...