Pierwszy wypadek miał miejsce przed godz. 13.00 na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Reja. Kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w czasie skręcania motocykliście jadącemu zgodnie z przepisami. W rezultacie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia. Wszystko widać na udostępnionym przez policję nagraniu.

Dwa groźne wypadki w Zielonej Górze. Przyczyną nieostrożność kierowców

Motocyklista został od razu zabrany do szpitala, gdzie okazało się, że na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Tymczasem 76-letni kierowca samochodu otrzymał mandat w wysokości 1,5 tys. zł.

Wypadek z udziałem motocyklu w Zielonej Górze Foto: Lubuska Policja
Wypadek z udziałem motocyklu w Zielonej Górze

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, w tym samym czasie w mieście doszło do podobnego wypadku, w którym 30-letni kierowca samochodu wjechał w mężczyznę jadącego po przejeździe dla rowerów hulajnogą elektryczną. Tą sprawą zajmie się sąd, ponieważ obrażenia spowodowane zderzeniem okazały się znacznie poważniejsze. Kierujący hulajnogą doznał złamania ręki i trafił do szpitala.

Policja apeluje o daleko idącą ostrożność

Służby zaapelowały do kierowców o koncentrację oraz ostrożność i o to, aby dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze, uważali w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań i nigdy nie prowadzili pod wpływem alkoholu. Policja poprosiła również, aby piesi nie korzystali z telefonów komórkowych w czasie przechodzenia przez drogę. Przypomnieli, że ta czynność nie tylko "pozbawia nas zmysłu, który w razie niebezpieczeństwa może nam uratować zdrowie, a nawet życie", ale także jest wykroczeniem.