Poduszki w nowym Mercedesie Klasy S za (niemałą) opłatą można dostosować do własnych preferencji i nadać im luksusowy charakter.

Polecamy: Mercedes klasy T — mały, rodzinny i luksusowy van

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Ponad 100 tys. za luksus w Mercedesie

Konfiguracja Klasy S umożliwia zapoznanie się z oficjalną ceną wspomnianej części wyposażenia. "MANUFAKTUR — Pakiet Emblemat w kolorze złotym" zawiera: oświetlenie otoczenia pojazdu z projekcją logo marki, komfortowe zagłówki z przodu, dywaniki podłogowe z logo marki z grubego włosia obszyte skórą nappa, a także poduszki zagłówków z logo Maybach. Wszystko to kosztuje prawie 10 tys. zł. Wybór tej opcji sprawi, że na wspomnianych zagłówkach pojawi się wyszyte w kolorze złotym logo Mercedesa. Wizualizację możecie zobaczyć poniżej. Mercedes postawił na luksusowy minimalizm. Jak głosił filmowy cytat: "złote a skromne...".

Porównanie złotego i platynowego pakietu (Źródło: Mercedes)
Porównanie złotego i platynowego pakietu (Źródło: Mercedes)

Dla osób zainteresowanych zakupem Klasy S, które nie przepadają za złotymi wykończeniami, Mercedes przygotował alternatywę. "Pakiet Emblemat w kolorze platynowym" nie zapewnia ani oświetlenia otoczenia pojazdu z projekcją logo marki, ani złotych elementów wewnątrz samochodu i kosztuje 1,1 tys. zł mniej.

Sęk w tym, że to kropla w morzu kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z wyborem którychkolwiek z opisywanych pakietów.

Sprawdź: Mercedes E250D kontra E60 AMG

Wybór specjalnych zagłówków wiąże się z wydatkiem ponad 120 tys. zł
Wybór specjalnych zagłówków wiąże się z wydatkiem ponad 120 tys. zł

Jak się bowiem okazuje, żeby pozwolić sobie na złote czy też na platynowe zagłówki trzeba dokonać optymalizacji konfiguracji. W praktyce oznacza to konieczność doboru kilku innych pakietów. Po zliczeniu wszystkich zmian łączna cena dla tańszego i droższego zestawu wynosi odpowiednio 122,3 i 123,4 tys. zł.