Ostatni Saab 900 pierwszej generacji zszedł z taśm w 1994 r., a marka Saab znikła z rynku nowych samochodów ładnych kilka lat temu. Próby jej reaktywacji spełzły na razie na niczym. Wciąż mamy jednak duży sentyment do szwedzkich aut, które w swoich czasach wyróżniały się nie tylko pod charakterystyczną stylistyką. czesne Saaby 900 stają się cenionymi youngtimerami.

I oto na eBayu pojawił się samochód marzenie każdego wielbiciela Saabów. Kabriolet 900 S z przebiegiem niespełna 21 tys. mil! W pięknym stanie, ze skórzaną tapicerką w koniakowym kolorze wyglądającą tak, jakby nikt na niej nie siedział. W wyposażeniu klimatyzacja (oczywiście działająca), zamek centralny, elektrycznie sterowane szyby i fotele (kierowcy ogrzewany), a nawet sprawny tempomat. Poza tym ABS i airbag kierowcy. I to wszystko aktualnie za 14,5 tys. dolarów.

Oferowany Saab 900 S cabrio napędzany jest 2,1-litrowym wolno ssącym silnikiem benzynowym o mocy 140 KM, napęd przenoszony jest na przednie koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej. Ciekawe, jak starszej pani z Ameryki szło przełączanie biegów, bo dźwignia wygląda podobno jak nowa.