• Najnowsza ładowarka ABB, model Terra 360, uzyskuje moc wyjściową 360 kW
  • Ładowarka umożliwia równoczesne ładowanie nawet czterech pojazdów
  • Terra 360 przystosowana jest również do ładowania wózków inwalidzkich

ABB wprowadza na rynek uniwersalną ładowarkę do pojazdów elektrycznych (EV), która w ocenie jej projektantów umożliwia najszybsze ładowanie samochodowych baterii. Ładowarka Terra 360 ma modułową konstrukcję i może równocześnie ładować cztery pojazdy z dynamiczną dystrybucją mocy. Dzięki temu kierowcy nie będą musieli czekać, gdy inny użytkownik elektrycznego auta już wcześniej rozpoczął ładowanie - w takim wypadku wystarczy podłączyć samochód do gniazda, które akurat nie jest używane.

W 15 minut naładuje baterie auta

Nowa ładowarka uzyskuje maksymalną moc wyjściową 360 kW i w 15 minut pozwala w pełni naładować akumulatory niemal dowolnego samochodu. Specjalnie zaprojektowany system Terry 360 będzie krok po kroku przeprowadzał użytkownika przez cały proces uzupełniania energii, pokazywał stan naładowania baterii oraz czas pozostały do zakończenia ładowania samochodu elektrycznego.

Stworzona także dla wózków inwalidzkich

Projektanci ABB przystosowali swoją ładowarkę nie tylko do potrzeb kierowców aut elektrycznych, lecz także pod kątem ładowania wózków inwalidzkich. Korzystanie z ładowarki ułatwia ergonomiczny system zarządzania kablami.

Ładowarki Terra 360 są w pełni konfigurowalne i mogą być wyposażane w 27-calowy ekran do odtwarzania filmów i zdjęć, np. reklam. W Europie nowa ładowarka ABB powinna pojawić się jeszcze przed końcem 2021 r.