W przypadku Peugeota na stronie wciąż można znaleźć dwie zakładki z opisem modelu: jest klasyczny Rifter oraz elektryczny e-Rifter. Ale nawet jeśli wybierzemy pojazd z konwencjonalnym napędem i przejdziemy do konfiguratora, to zostaniemy postawieni przed koniecznością wyboru auta elektrycznego. Konkretnie jest to model: Peugeot Rifter Elektryczny 136 KM (100 kW) akumulator 50 kWh. Z kolei na stronie marki Citroën wśród dostępnych samochodów osobowych nie ma już modelu Berlingo. Jest tylko Ë-Berlingo Van 100 % Ëlectric. To bliźniak Peugeota i pracuje w nim identyczny układ napędowy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Opel Combo Life - a może ten kombivan?

Combo Life to bliźniacza konstrukcja, a Opel to również marka należąca do Stellantis. Najpierw wizyta w wirtualnym salonie. Na pierwszy rzut oka jest nadzieja, Opla Combo Life można wciąż konfigurować z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Radość nie trwa jednak długo. Autoblog uzyskał od polskiego importera marki informację, że firma nie wyprodukuje już żadnego auta spalinowego, a oferta ogranicza się do pojazdów "z placu". Kto pierwszy, ten lepszy.

Toyota Proace Verso, czyli ostatni bliżniak: jest nadzieja?

Toyota jako jedyna wciąż ma w ofercie miejskiego kombivana w wersji spalinowej. Na stronie producenta jest cennik na rok modelowy 2022 r. z datą produkcji w 2022 r. W tabeli znajdziemy wersje benzynowe oraz wysokoprężne, które można skonfigurować z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Japoński koncern nie rezygnuje z klasycznego napędu i najlepiej świadczy o tym fakt, że Toyota i inni japońscy producenci samochodów zawiązali koalicję na rzecz ocalenia silników spalinowych. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj

A więc mamy dwie możliwości

Pierwsza to zdecydować się na pojazd elektryczny o zasięgu "z gwiazdką" do 275 km*. A po co ta gwiazdka? Bo zdaniem Citroëna "jest to uzależnione od konkretnego profilu eksploatacji". Ale bez obaw - producent zapewnia, że "jednak 80 proc. kierowców przy akumulatorach o pojemności 50 kWh pokonuje dystans od 190 km do 280 km bez konieczności ładowania."

Jest też druga opcja, kupić Toyotę.

Ładowanie formularza...