Michał Szpak uchodzi za jednego z najbardziej intrygujących, ekspresyjnych i kontrowersyjnych wokalistów młodego pokolenia, a odważny i bezkompromisowy styl artysty będzie teraz podkreślany przez jego samochód. Muzyk został ambasadorem nowego elektrycznego Abartha 500e i będzie jeździł modelem 500e cabrio w przyciągającym wzrok kolorze Zielonym Acid, pochodzącym z limitowanej, premierowej serii Scorpionissima.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Abarth 500e Scorpionissima jest ekskluzywną, bogato wyposażoną wersją, która zostanie wyprodukowana w liczbie jedynie 1949 egzemplarzy. Ta liczba jest nieprzypadkowa — stanowi hołd dla marki, która powstała właśnie w tym roku. Limitowany model dostępny będzie w wersji hatchback oraz cabrio w kolorach Zielonym Acid i Niebieskim Poison. Do Polski trafi jedynie 10 egzemplarzy tej specjalnej serii.

Michał Szpak został ambasadorem Abartha 500e Foto: Abarth
Michał Szpak został ambasadorem Abartha 500e

Wyróżnikiem wersji Scorpionissima są m.in. 18-calowe koła z aluminiowymi felgami z diamentowym szlifem w kolorze szarym titanium, a także przeszkolony dach i tylne przyciemniane szyby. Ponadto w aucie znajdziemy sportowe, stalowe nakładki na pedały i listwy z wygrawerowanym logo, nową ramkę deski rozdzielczej w kolorze szarym titanium i stalowe nakładki ochronne na progi drzwi z napisem Abarth. Uwagę przykuwają również nowe fotele ze zintegrowanymi zagłówkami oraz wygrawerowanym laserowo logo skorpiona w kolorze Zielonym Acid.

Artysta debiutował w programie X-Factor w 2011 r., gdzie zdobył drugie miejsce. Szpak jest laureatem nagrody SuperPremiery, na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, otrzymał również nagrodę w kategorii SuperArtysta oraz Grand Prix Złote Opole 2016 na 53. KFPP i statuetki Bursztynowego Słowika na Top of the Top Sopot Festival 2022. Muzyk reprezentował Polskę z utworem "Color of Your Life" w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016.

Michał Szpak został ambasadorem Abartha 500e Foto: Abarth
Michał Szpak został ambasadorem Abartha 500e