• Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem

Przy sklepach sieci Stokrotka ma powstać 276 nowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych, z czego do końca 2024 r. kierowcy samochodów elektrycznych zyskają dostęp do 60 nowych miejsc i 138 punktów ładowania.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Przeczytaj także: Już działa nowy "bat na kierowców". Mandaty posypią się jak nic

Stacje ładowania zostaną zainstalowane m.in. w Lublinie, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi, ale nie tylko, bo w planach uwzględniono także mniejsze miasta i miejscowości. To spora odmiana w podejściu do elektromobilności — aktualnie infrastruktura ładowania skoncentrowana jest głównie wokół największych ośrodków miejskich. Stokrotka ma ambicje, aby to zmienić.

- Jesteśmy zadowoleni, że będziemy mogli wspierać właścicieli pojazdów elektrycznych i inspirować tych, którzy dopiero rozważają poruszanie się takim autem. Już wkrótce przy Stokrotkach powstaną wygodne i łatwe w obsłudze stacje, zintegrowane z popularnymi aplikacjami do ładowania. Dzięki temu klienci zyskają możliwość komfortowego połączenia zakupów w naszych sklepach z ładowaniem pojazdu – mówi Daria Raganowicz, menadżer ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Infrastruktura przy sklepach Stokrotka powstanie w wyniku podpisanej właśnie umowy partnerskiej z Inbalance grid – litewskim twórcą inteligentnych rozwiązań w zakresie elektromobilności i jednocześnie największym nadbałtyckim operatorem stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Firma powstała w 2019 r. i obecnie udostępnia ponad 800 publicznych i prywatnych punktów ładowania.

Stokrotka informuje, że postawiła na współpracę z Inbalance grid ze względu na szybkość realizacji projektu, a także innowacyjność i bezpieczeństwo oferowanych rozwiązań.

Prezes spółki, Simonas Stankus podkreśla, że świadczenie niedrogich i wygodnych usług ładowania, dostosowanych do potrzeb kierowców. Zapewnia także, że partnerstwo ze Stokrotką będzie oznaczać prezentację przełomowej technologii w Polsce i początek wspólnego rozwijania elektromobilności w tym kraju.

- Stokrotka zaufała naszym technologiom, gdyż nasze unikalne rozwiązania w zakresie równoważenia mocy oparte na chmurze oraz płynna integracja z systemami zarządzania budynkiem i wewnętrznymi systemami biznesowymi zapewniają korzyści zarówno dla naszych partnerów, jak i klientów końcowych. Ponadto nasz projekt jest zorientowany na skalowalność, więc bez problemu dostosuje się do rozwoju rynku w przyszłości.

Ładowanie formularza...