Jeszcze teraz wielu miłośników motoryzacji zachwyca się tym, jak szybko dany samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h. Ale dzisiaj już nawet samochody o mocy 250 — 300 KM potrafią przyspieszać do "setki" szybciej niż kiedyś robiły to sportowe modele.

Co innego jednak, gdy mówimy o przyspieszaniu od 0 km/h do grubo ponad 200 km/h lub rozpędzaniu się do prędkości maksymalnej, gdy już i tak osiągnęliśmy prędkość autostradową.

Właśnie taki przypadek pokazali autorzy kanału "AutoTopNL" na YouTube. Bohaterem filmu została elektryczna Tesla Model S Plaid, która jak można przypuszczać, m.in. dzięki mocy 760 kW (1020 KM) i napędowi na cztery koła rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,1 s i maksymalnie osiąga prędkość 267 km/h (jak informuje strona internetowa Tesli po wyposażeniu w płatne aktualizacje sprzętu Tesla Model S Plaid osiąga nawet 322 km/h).

Aby sprawdzić możliwości Tesli Model S Plaid, autorzy "AutoTopNL" wybrali się na niemiecką autostradę, na której nie ma ograniczenia prędkości. Jak widać na nagraniu, kierowca wielokrotnie rozpędza się ze startu zatrzymanego, jak i przyspiesza już od wcześniej osiągniętej prędkości.

I o ile można próbować zarzucić, że w rzeczywistości kierujący pierwszej "setki" nie osiągnął w czasie dwóch sekund, to trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia do tego, jak szybko Tesla rozpędza się do prędkości maksymalnej. Można odnieść wrażenie, że ten, jakby nie patrzeć dość ciężki samochód (ponad 2160 kg) robi to, jakby to była dziecinna igraszka.