Już w latach 60. pojawiały się pierwsze próby budowania aut z nadwoziem kombi, które nie miały służyć do przewożenia ciężkich pakunków, a bardziej towarzyszyć swojemu właścicielowi podczas weekendowych wypadów za miasto – na polowania, wycieczki itd.

Wtedy jednak firmy samochodowe nie podjęły ryzyka, by ciekawe propozycje stylistów zrealizować i rozpocząć seryjną produkcję tego typu pojazdów. Pozostały ciekawe prototypy i pojedyncze egzemplarze aut przebudowywanych przez firmy karosujące, ale w świadomości ogółu przez długie lata pojazdy kombi uchodziły za auta dla rzemieślników.

Zmianę nastawienia przyniósł na dobre dopiero przełom lat 80. i 90. Wtedy to na rynku pojawiły się pierwsze wielkoseryjne lifestylowe kombi, które szybko zaskarbiły sobie sympatię kupujących. Prezentujemy wybrane modele z tego okresu, które naszym zdaniem są najciekawszymi przedstawicielami nowego trendu. Pamiętajmy też, że auta wyprodukowane przed 1989 rokiem mogą ubiegać się już o „żółte tablice”. Zapomnieliśmy o jakimś ciekawym modelu?