Zakup rodzinnego samochodu za nieduże pieniądze nie jest łatwy – bardzo trudno bowiem znaleźć zadbany egzemplarz, który nie będzie wymagał żadnych napraw. Wybór popularnych modeli, prostych w budowie i występujących w odpowiednich wersjach silnikowych pozwala ograniczyć ryzyko. Które rodzinne auta za 10 tys. zł są warte zainteresowania?

Rodzinne auto za „dychę” powinno mieć prostą budowę i być popularne, żeby było tanie w naprawach

Niestety, rodzinne pojazdy za „dychę” przeważnie pochodzą z początku poprzedniej dekady. Nie są więc to już najmłodsze samochody, ale w dalszym ciągu można się nimi zainteresować. Warunek? Dobra trwałość, prosta budowa i tanie części. Właśnie takich samochodów szukaliśmy. Wśród wielu ogłoszeń zdarzały się nawet egzemplarze z polskich salonów po niewielu właścicielach, ze znaną historią serwisową – dotyczy to głównie Skody i Dacii.

Pamiętajcie, że nasza piątka nie wyczerpuje ciekawych możliwości, bo np. kompaktowym vanem, koło którego nie można przejść obojętnie, jest także Xsara Picasso I. W przypadku tego segmentu zdecydowaliśmy się jednak zaprezentować Zafirę A – też atrakcyjna propozycja, a do tego to 7-osobowy pojazd. Podobnie ma się rzecz z autami kompaktowymi, bo wśród nich znajdziecie więcej propozycji wartych uwagi, które wciąż trochę posłużą.

Naszym zdaniem: sporo możliwości

Na rynku nie brakuje ciekawych samochodów nadających się na auta rodzinne, które nie kosztują majątku. Większość z nich jest w przeciętnym stanie technicznym, dlatego radzimy wybierać tylko te modele, które mają prostą budowę i są tanie w naprawach.