W ciągu ostatnich 75 lat w fabrykach na całym świecie powstało 50 milionów aut marek Mercedes-Benz i smart. Koncern nie spoczywa w żadnym razie na laurach i zbroi się do wejścia w erę elektromobilności. Zakłady produkcyjne Daimlera są teraz ze sobą połączone w sieci, tak żeby móc elastycznie reagować na zmiany popytu na poszczególne modele w różnych regionach świata.

W czasach globalnego rozwoju elektromobilności sieć produkcyjna Mercedesa skupiona jest zwłaszcza na sześciu elektrycznych modelach, które koncern chce wprowadzić na rynek do 2022 roku. Szczególną uwagę poświęcono akumulatorom dla modeli EQ – będą one dostarczane z zakładów na trzech kontynentach – m.in. z polskiej fabryki Mercedesa w Jaworze.

Mercedes-Maybach klasy S raczej nieprzypadkowo został jubileuszowym samochodem. To najbardziej luksusowy pojazd niemieckiej marki – szoferska superlimuzyna z rozstawem osi dłuższym od przedłużonej klasy S o 18 cm na rzecz tylnej części kabiny. Tu na ultrakomfortowych i zbytkowni wykończonych fotelach podróżować będą możni tego świata. Nie wiemy, czy 50-milionowy Mercedes pojedzie do Chin, Rosji, USA, czy też może po prostu zostanie w Niemczech.