Widzowie kanału "Stop Cham" na YouTube mogą na nim zobaczyć nie tylko filmy ukazujące agresywne zachowania kierowców na drogach w Polsce. Od czasu do czasu pojawiają się tam także nagranie, które mają uświadamiać o tym, jak niewiele trzeba, by na drodze doszło do nieszczęścia. Wystarczy chwila nieuwagi.

8-latek wybiegł nagle. Kierowca nie zdążył wyhamować

Do takich filmów z pewnością można zaliczyć ten nadesłany przez kierowcę z Legnicy (woj. dolnośląskie). Został nagrany podczas przejazdu ul. Lwowską, przy której znajduje się kilka budynków mieszkalnych. Autor nagrania zachował czujność i dostosował prędkość do drogi, którą jechał. I to właśnie dzięki temu nie doszło tam do wielkiej tragedii.

Przed jego samochodem jechało czarne BMW. Gdy minęło ono auta zaparkowane po lewej stronie, nagle wybiegł zza nich 8-letni chłopiec. Dziecko wbiegło tuż przed maskę pojazdu prowadzonego przez autora nagrania. Kierowcy nie udało się wyhamować i go potrącił. Cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie, a dziecko pod wpływem uderzenia przeleciało kilka metrów.

Na całe szczęście 8-latkowi nie stało się nic poważnego. Autor nagrania informuje, że po zbadaniu przez lekarza chłopiec wrócił do domu. W momencie uderzenia samochód jechał z prędkością 28 km na godz. Przy nieco większej prędkości dziecko mogłoby nie mieć tyle szczęścia. "Ja już do końca życia to zapamiętam i ten młody człowiek zapewne również" — napisał autor filmu, udostępniając go ku przestrodze.