W Polsce wiemy, co znaczą powodzie. Zdarzają się zalane ulice, domy, piwnice i oczywiście parkingi podziemne. Wielu właścicieli aut miało więc już sytuację, w której trzeba wyprowadzać auto z garażu, by nie zostało uszkodzone. W Ameryce bywa jeszcze gorzej, np. Florydzie.

Milionowe straty

Do sieci trafił film pokazujący, jak z jednego z garaży w Miami jest wypompowywana woda. Na filmie widać kolekcję brudnych supersamochodów oraz luksusowych aut. Są tam m.in. przynajmniej dwa Rolls-Royce Cullinanny, Chevrolet Corvette C7, Mercedes AMG-GT czy kilka modeli Ferrari.

Niestety sytuacja nie wygląda zbyt wesoło, bowiem nie było to raczej delikatne zalanie, a spora powódź. Na tyle duża, że prawdopodobnie mogła przemieszczać auta. Rolls-Royce i Mercedes stoją w pozycjach, które sugerują, że zostały po prostu przeniesione przez wodę. Poza tym auta są brudne po dachy.

Corvette zalana po szyby przejeżdża przez wodę

To nie jedyny film przedstawiający superauto podczas powodzi. Inne nagranie pokazuje Chevroleta Corvette C8 przejeżdżającego przez zalaną ulicę. Woda sięgała po szyby auta, ale co ciekawe, samochód dzielnie wyjechał z zalanego miejsca.

Kierowca miał sporo szczęścia, że silnik nie zassał wody. Jednak tak mocno zalany samochód pewnie i tak ucierpiał. Woda dostaje się do wnętrza pojazdu, układów elektrycznych i profili zamkniętych w karoserii. To Corvette może zacząć niedługo sprawiać problemy swojemu właścicielowi.