Po udostępnieniu kierowcom fragmentu drogi ekspresowej S7 pomiędzy węzłami Lesznowola i Tarczyn Południe w pobliżu Warszawy, to kolejna dobra wiadomość dla zmotoryzowanych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przekazała, że zakończyły się prace na autostradzie A1 na odcinku Piotrków Trybunalski — Kamieńsk.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

GDDKiA informuje, że kierowcy mogą korzystać już z całej autostrady A1 w jej docelowych parametrach. Jeszcze do niedawna na ostatnim z odcinków realizacyjnych o długości 24 km (pomiędzy Piotrkowem i Kamieńskiem), z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu każda, obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h. Powodem były prace prowadzone w otoczeniu głównej trasy. Teraz jest to już pełnoprawna autostrada, po której samochody osobowe czy motocykle mogą legalnie jechać z prędkością 140 km/h.

Cała autostrada A1 ma ponad 560 km długości i biegnie z północy na południe od Gdańska do granicy z Czechami. Przejazd od Rusocina do Gorzyczek, bez przekraczania dopuszczalnej prędkości, z przerwą na odpoczynek zajmuje ok. pięciu godzin.

Na 80-kilometrowym betonowym odcinku od Tuszyna do początku obwodnicy Częstochowy autostradę tworzą dwie jezdnie z trzema pasami ruchu każda. Trzeci pas dobudowywany jest również na początkowym odcinku obwodnicy Częstochowy, ale w tym miejscu kierowcy nie muszą liczyć się z utrudnieniami. Na pozostałych fragmentach kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu.