Odcinek, który zostanie niebawem oddany do użytku, powstał między miejscowościami Napoleonów i Ochocice. Stanowi przedłużenie istniejącej już betonowej jezdni dla jadących w kierunku południowym.

Zobacz też: Kolejny odcinek autostrady A1 dostępny dla kierowców

Jak deklaruje wykonawca, betonowa jezdnia wschodnia ma być gotowa do końca wakacji. Kolejny dwukilometrowy odcinek - ostatni w kierunku południowym - do granicy kontraktu w Kamieńsku, ma zostać przekazany jeszcze w lipcu. To będzie oznaczać, że do ułożenia pozostanie niespełna 7 km betonowej jezdni, co ma nastąpić w sierpniu. W ten sposób stara jezdnia tzw. „gierkówki” przejdzie bezpowrotnie do historii, a kierowcy na całym łódzkim, 64-kilometrowym odcinku budowanej A1 będą mieli do dyspozycji nową betonową nawierzchnię.

Autostrada A1 - zmiany w organizacji ruchu

Do jesieni na odcinku Piotrków Trybunalski - Kamieńsk obowiązywał będzie układ ruchu 1+1, czyli jeden pas ruchu w kierunku Łodzi oraz jeden w kierunku Katowic. Na początku października wprowadzony zostanie układ 2+2 - po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

Zobacz też: Autostrady A1 i A4 za darmo dla samochodów elektrycznych

Obecnie na wszystkich pozostałych odcinkach budowanej na terenie województwa łódzkiego autostrady A1, czyli Tuszyn - Piotrków Trybunalski, Kamieńsk - Radomsko i Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego, kierowcy korzystają już z betonowej jezdni. Łączna jej długość na obecną chwilę to ponad 51 km, a od najbliższego piątku będzie to blisko 56 km.