W niedzielę (27 listopada) rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przekazał informację, że rozpoczął się kolejny etap transportu elementów maszyny TBM. Już po godzinie 22 w serwisie Twitter pojawił się wpis, który potwierdzał, że konwój wyruszył z Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Kamień w kierunku Rzeszowa.

W poniedziałek (28 listopada) rzeszowski oddział GDDKiA potwierdził, że nocny przejazd zakończył się i że już we wtorek 29 listopada cały konwój dotrze na plac budowy drogi S19 Rzeszów Południe — Babica. Tym samym zakończy się pierwszy z trzech transportów z elementami maszyny TBM.

Zanim jednak to nastąpi, cały konwój przejedzie ulicami Rzeszowa. Transport wyruszy z węzła Rzeszów Południe ok. godziny 22 w poniedziałek 28 listopada i przejedzie ulicami 9 Dywizji Piechoty i Podkarpacką, aby ok. godziny 2-3 we wtorek 29 listopada dotrzeć drogą krajową nr 19 na plac budowy.

Jak przekazała GDDKiA, kierowcy poruszający się w tym czasie ulicami, którymi będzie prowadziła trasa przejazdu, muszą liczyć się z utrudnieniami. Ok. godziny 23.30 ma zostać m.in. wstrzymany ruch na kierunku Babica — Rzeszów, a w przypadku kierunku Rzeszów — Babica nie będzie możliwości wyprzedzenia konwoju. Ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny. GDDKiA zachęca, aby w miarę możliwości kierowcy korzystali z alternatywnych tras.