Śląska policja przypomina kierowcom i pieszym, aby podczas korzystania z dróg zachowali daleko idącą ostrożność. A jest ku temu powód, bo od początku 2023 r. na drogach woj. śląskiego doszło już do 38 wypadków, których efektem były obrażenia odniesione przez 39 osób.

Tego typu zdarzenie udało się zarejestrować kamerą samochodową. Na jednym ze skrzyżowań w Katowicach 47-letni kierowca Chevroleta potrącił 43-latka przechodzącego przez przejście dla pieszych na zielonym świetle. W wyniku uderzenia mężczyzna odniósł obrażenia głowy i ręki i został przewieziony do szpitala. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu.

Po raz kolejny policja zaapelowała o ostrożność podczas korzystania z dróg, jednocześnie wskazując na bezsporny fakt, że piesi są najbardziej zagrożoną wypadkami grupą wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominają, że do większości zdarzeń z udziałem pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych. Dlatego też policja przypomina, aby przed przejściem przez jezdnię upewnić się, czy możemy to zrobić, a dodatkowo używać elementów odblaskowych.