• Lamborghini Espada było zamknięte w szopie ponad 30 lat
  • Samochód zachował się w bardzo dobrym stanie
  • Lamborghini Espada zostanie zlicytowana na aukcji

Według informacji podanych w materiale wideo ktoś przyprowadził to auto do stodoły w Lake Disctric około 30 lat temu i zapłacił za kilka miesięcy przechowywania. Potem zniknął i nigdy nie wrócił.

Czas był dla Espady względnie łaskawy

Prezenter Johny Smith razem z kamerą "The Late Brake Show" niedawno dotarł do Espady. Stan licznika wskazuje 4646 mil, ale jak słusznie zauważył prowadzący, nie ma pewności, że jest to faktyczny przebieg. Na pierwszy rzut oka Espada jest w świetnym stanie technicznym. Np. siłowniki gazowe tylnej klapy nadal "trzymają", a tapicerka nie nosi wielu śladów zamieszkania przez gryzonie lub robaki. Ponieważ auto stało w ciemności, to ani karoseria, ani tapicerka nie noszą śladów działania promieni UV. Jest za to mnóstwo ptasich odchodów. W samochodzie brakuje oznaczeń modelowych, ale za to wciąż znajduje się w nim stary akumulator.

Jak zostało znalezione białe Lamborghini?

W 2021 r. zmarł właściciel farmy, na której znajduje się zapomniana stodoła. Postanowiono sprawdzić, co skrywają przydomowe zabudowania. W jednym z nich znaleziono samochody - trzy Vauxhalle, czyli brytyjskie wersje Opli, oraz mnóstwo części. Tuż obok, zaparkowane w kącie stało białe Lamborghini Espada S3.

Lamborghini Espada

Ten grand tourer to Espada w wersji 400 GTS z ostatniej, trzeciej serii. Takich samochodów powstało jedynie 456. Pod maską pięknego Lambo pracuje silnik V12 o pojemności 4 litrów. Jego moc to 350 KM, co pozwala pojechać nawet 260 km/h. Ten egzemplarz ma kierownicę po prawej stronie, 5-biegową manualną skrzynię biegów i piękną, niebieską tapicerkę.

Supercar zostanie zlicytowany

Samochód, podobnie jak cała farma, zostaną teraz sprzedane na licytacjach. Lamborghini z pewnością będzie atrakcją podczas aukcji jednego z cenionych brytyjskich domów jak RM Sotheby's czy Bonhams. Miejmy tylko nadzieję, że w czasie sprawdzania jej przeszłości nie dojdzie do znalezisk na tle kryminalnym, które mogłyby pokrzyżować nadchodzące dla Espady dobre czasy.

Niedawno w Brazylii miało miejsce inne, dużo bardziej spektakularne znalezisko. Nastolatkowie odkryli halę, w której było ponad 150 samochodów!