W poniedziałek (15 maja) po godzinie 18 policjanci z drogówki w Piekarach Śląskich podczas kontroli ruchu prowadzonej przy jednym z przejść dla pieszych postanowili skontrolować nadjeżdżającego kierowcę motocykla. Ten jednak, zamiast zatrzymać się, po zignorowaniu sygnałów dawanych przez funkcjonariusza ominął go i gwałtownie przyspieszył. Mundurowi natychmiast ruszyli za kierowcą jednośladu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jadący motocyklem nie zwracał uwagi na sygnały świetlne i dźwiękowe i najpierw uciekał ul. Miarki, a później drogą DW 911. Podczas szaleńczej jazdy kierujący popełniał szereg wykroczeń i przede wszystkim stwarzał poważne zagrożenie na drodze. W rejonie stacji benzynowej przy drodze DW 911 policjantom udało się zajechać drogę motocykliście i zakończyć tym samym pościg.

Już po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że 20-letni mieszkaniec Radzionkowa ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci doprowadzili kierowcę do aresztu, a następnego dnia prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Teraz 20-latek stanie przed sądem. Za niestosowanie się do sądowego zakazu, niezatrzymanie do kontroli i szereg wykroczeń grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto mężczyzna musi liczyć się z kolejnym sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, wysoką grzywną i możliwością otrzymania aż 108 punktów karnych.