- Bugatti Chiron doczekał się wielu wersji specjalnych
- Finalna nosi wymowną nazwę L'Ultime
- Polskie słowo znajduje się w eksponowanym miejscu: na bocznych drzwiach
To był dopiero drugi model tej marki w XXI w. Bugatti Chiron zadebiutował w 2016 r., wzbudzając nie mniejszą sensację niż jego poprzednik, czyli Veyron. Choć design Chirona okazał się kontynuacją linii Veyrona, to całość wyglądała jeszcze lepiej. Zwłaszcza w tych kolorach.
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoPierwszy egzemplarz Bugatti Chirona (przedstawiony podczas salonu samochodowego w Genewie) miał 2-barwne malowanie w odcieniach niebieskiego: Atlantic Blue i French Racing Blue. Osiem lat później powstał ostatni egzemplarz z limitowanej do 500 sztuk serii. I ma te same kolory, tylko inaczej potraktowane.
Przeczytaj także: Już nie ma sensu liczyć. To ta chińska marka ma najlepiej wycenionego SUV-a w Polsce
Bugatti Chiron L'Ultime: przyjrzyj się, a ujrzysz polskie słowo
Samochód nosi dodatkową nazwę "L'Ultime" — czyli "ostatni" — i bazuje na odmianie Super Sport. O ile jednak w wystawionym osiem lat temu w Genewie Bugatti Chironie dwa odcienie niebieskiego były wyraźnie rozgraniczone, o tyle w L'Ultime kolory płynnie się przenikają. Ale to wcale nie jest najciekawsze.
Przeczytaj także: Jeździłem SUV-em Mazdy z największym dieslem na rynku. Ten zasięg i zużycie paliwa to na serio?
Z zewnątrz i we wnętrzu Bugatti Chirona L'Ultime znalazły się ręcznie wykonane napisy "# 500", co ma wskazywać na pięćsetny egzemplarz. Z kolei na boczne drzwi i kawałek przedniego błotnika trafiły nazwy upamiętniające ważne miejsca i wydarzenia w historii tego hipersamochodu. Jeśli się dobrze przyjrzysz, wśród nich znajdziesz "Katowice". Dlaczego?
Bo w Katowicach znajduje się autoryzowany dealer Bugatti w Polsce, który jest również oficjalnym importerem m.in. marek Ferrari, Koenigsegg i Pagani.
Producent nie podaje żadnych danych technicznych Bugatti Chirona L'Ultime, ale skoro to wersja Super Sport, można założyć, że hipersamochód ma 1600-konny silnik o pojemności 7993 cm sześc., który rozwija maksymalny moment obrotowy 1600 Nm. Jego 16 cylindrów ustawiono w układzie W. Wyposażone w aż cztery turbosprężarki Bugatti Chiron Super Sport przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,4 s.
Przeczytaj także: Perfidnie trudny quiz o autach PRL. Wskażesz, który nonsens był prawdą? 5/9 jedynie dla mistrzów
Ostatniego Chirona wyprodukowano w 2024 r., a wkrótce potem przedstawiono następcę: Bugatti Tourbillona. Czy jeden z jego egzemplarzy również doczeka się napisu po polsku? A może wcale nie trzeba będzie na to czekać do ostatniego samochodu z serii?