Poza tym proponujemy Czytelnikom m.in."

  • nowości niemieckich koncernów motoryzacyjnych oraz najbardziej luksusowych marek świata;
  • prezentację 10 kilkuletnich komfortowych sedanów klasy średniej w cenie od 50 tys. zł;
  • pierwszy test Mercedesa SL AMG, jednego z najbardziej pożądanych kabrioletów;
  • porównanie osiągów, wyposażenia i komfortu nowej Hondy Civic i Mazdy 3;
  • test fotelików do przewożenia dzieci, sprawdzamy, który najlepszy dla malucha.

Niemieckie koncerny samochodów szykują dużo nowości. audi, Volkswagen, BMW, a także Mercedes mają plany produkcji zarówno modeli z napędem elektrycznym, jak również spalinowym. Niebawem pojawi się Audi A4 e-tron, ale też wersja Avant z konwencjonalnymi silnikami.

W trudnych czasach całkiem dobrze mają się najbardziej luksusowe i sportowe marki świata. Prezentujemy najnowsze propozycje Bugatti, Lamborghini, Astona Martina i Bentleya.

Proponujemy naszym Czytelnikom duży wybór testów i porównań. A testujemy samochody po to, żeby sprawdzić ich osiągi, spalanie, zużycie prądu, jakość wykończenia i wiele innych elementów ważnych dla przyszłych właścicieli tych aut. Na przykład sprawdzamy, jak hamują samochody, ile metrów potrzebują przejechać, żeby zatrzymać się z prędkości 100 km/h. Sprawdzamy również hałas samochodu. Takich parametrów trudno szukać w danych technicznych producentów, a są one dla nas ważne. Dość często okazuje się, że to, co czytamy w książkach gwarancyjnych albo w folderach daleko odbiega od tego, jak samochód sprawuje się w codziennej eksploatacji.

W taki właśnie sposób przetestowaliśmy świeżą Hondę Civic i porównaliśmy jej osiągi z Mazdą 3. W obu modelach stosowana jest zupełnie inna technika napędu, warto więc zobaczyć, która lepiej się sprawdzi. Mamy również okazję pokazać osiągi oraz inne parametry Mercedesa SL AMG. To jeden z najbardziej pożądanych kabrioletów świata.

Dużo emocji dostarczą również takie samochody jak Audi S8 czy BMW i4. Polecamy ich testy. Ciekawą propozycją, zwłaszcza dla rodzin, które lubią dalsze podróże, jest niewątpliwie Opel Grandland. Testowaliśmy wersję z 3-cylindrowym silnikiem 1.2, który dobrze sobie radzi z tym dość dużym samochodem.

Tak więc w testach nowych modeli pełna różnorodność. Natomiast w przypadku aut używanych mamy 10 naprawdę ciekawych, a przede wszystkim komfortowych sedanów klasy średniej. Wśród nich m.in. kilkuletnie Audi A4, BMW serii 3, Forda Mondeo, Hondę Accord.

Sympatykom japońskiej marki Suzuki proponujemy prezentację trzech generacji Suzuki Vitary. Model zadebiutował w 1998 roku i był jednym z najbardziej poszukiwanych aut z napędem 4x4. Sprawdzał się zresztą nie tylko w terenie, a nowe trendy w motoryzacji zmieniły również nieco styl i charakter Vitary. Nadal jednak jest to samochód wart uwagi.

Mamy już niestety koniec wakacji. Wielu z nas będzie wozić samochodem swoje pociechy do szkoły czy przedszkola. A to wymaga fotelika. Przetestowaliśmy foteliki kilku producentów, wybraliśmy najlepsze, takie, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo.

A tuż po wakacjach, w połowie września wchodzi w życie nowy taryfikator punktów karnych za wykroczenia drogowe. Inaczej będą też karani kierowcy recydywiści. O tych wszystkich zmianach informujemy naszych Czytelników. Będzie surowiej i drożej, szybciej można stracić prawo jazdy. Zachęcamy więc do lektury i naprawdę ostrożnej, zgodnej z przepisami jazdy. Bezpiecznych powrotów z wakacji.